czwartek, 30 lipca 2015

PODSUMOWANIE LIPCA -listy

hej
Dzisiaj notka  z podsumowania miesiąca :)

Anita Sokołowska (ur. 25 stycznia 1976 w Lublinie) – polska aktorka filmowa i teatralna.

Aktorstwem zafascynowana była od dzieciństwa – przez jedenaście lat tańczyła w Społecznym Ognisku Baletowym w Lublinie. W wieku 10 lat wystąpiła w przedstawieniu jednego z lubelskich teatrów, a wkrótce w kolejnych pięciu. Następnym etapem było zaangażowanie w Teatrze Panopticum.


 Joanna Patrycja Liszowska-Serneke (ur. 12 grudnia 1978 w Krakowie) – polska aktorka ipiosenkarka

W 2001 została absolwentką PWST w Krakowie. W tym samym roku zajęła 3. miejsce naPrzeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także otrzymała nagrodę ZASP–u za najlepsze wykonanie piosenki w konkursie studenckim na tymże festiwalu. Ponadto została laureatką Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz otrzymała Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Również w 2001 zadebiutowała jako aktorka na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Anny I w Siedmiu grzechach głównych. W tym samym roku na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie za rolę Onej w przedstawieniu Tadeusza Różewicza Rajski ogródek.
Adam Krawczyk   serialowy  były Mąż Ingi

więcej na : http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1139477

Małgorzata Socha – polska aktorka występująca przede wszystkim w serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola Violetty Kubasińskiej w serialu BrzydUla, a także role w serialach Na Wspólnej, Prosto w serce i Przyjaciółki.

Magdalena Stużyńska-Brauer (ur. 25 marca 1974 w Giżycku) – polska aktorka i artystka kabaretowa.


Jako młoda dziewczyna należała do ogniska teatralnego przy teatrze Ochoty. W wieku 15 lat wystąpiła w spektaklu teatralnym Eksperyment w reżyserii Haliny Machulskiej. Rok później zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Brama do raju w reżyserii Ryszarda Mocha. Zagrała tam narkomankę. Popularność przyniosła jej rola Marcysi w serialu Złotopolscy. Od 1999 roku występuje w warszawskim Teatrze Kwadrat. W czerwcu 2012 dołączyła do Kabaretu Moralnego Niepokoju. Również w 2012 rozpoczęła pracę na planie nowego serialu telewizji PolsatPrzyjaciółki, w którym wciela się w rolę Anki. Za tę rolę otrzymała nominację do nagrodyTelekamery 2013 w kategorii Aktorka


Karierę zaczął w Teatrze Dramatycznym w Legnicy (1991–1999), następnie grał w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (1999–2006). Od 2006 aktor gra w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Pracował też jako reżyser, scenarzysta i asystent reżysera. W 2004 zagrał wielokrotnie nagradzaną rolę Wiktora w Made in Poland Przemysława Wojcieszka.
W 2000 zdał aktorski egzamin eksternistyczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz