sobota, 2 maja 2015

Podsumowanie Kwietnia.listy od Aga Sienkiewicz :) , Filip Bobek :D Barbara Kurdej-Szatan, Małgosia Socha x.2, oraz Zbigniew Stryj info : Jan Nowicki OSOBIŚCIE.


Jan Nowicki (ur. 5 listopada 1939 w Kowalu k. Włocławka) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog.
W latach 1958–1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. 7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie, którego aktorem jest do dziś. Na ekranie debiutował w 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami.
Jest wykładowcą PWST w Krakowie, gdzie w latach 1973–1974 był prodziekanem wydziału aktorskiego. W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.
Autor książki Między niebem a ziemią – zbiór felietonów-listów publikowanych w latach 1998–2000 na łamach „Przekroju”. Adresatem listów był nieżyjący już twórca Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki.
Od 2006 członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
1 czerwca 2007 był narratorem w premierowym wykonaniu kantaty Zakochani w Krakowie. Przedstawienie miało miejsce na Rynku Głównym w Krakowie i skomponowane zostało z okazji obchodów 750-lecia lokacji miasta.


Barbara Kurdej-Szatan (ur. 22 sierpnia 1985 w Opolu) – polska aktorka i wokalistka.
Absolwentka PWST w Krakowie. Od 2008 aktorka w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu[1]. Wraz z zespołem Soul City wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego X Factor. W 2013 wystąpiła w roli konsultantki ds. obsługi klienta w serii spotów reklamowych „Gwiazdy przeszły do Play” z udziałem celebrytów. Dzięki temu otrzymała nominację w plebiscycie „Kobieta Roku TVN Turbo 2013”. W czerwcu 2014 wraz z Katarzyną Pakosińską poprowadziła 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W lutym 2015 otrzymała Telekamerę „Tele Tygodnia” 2015 w kategorii Aktorka
Jest żoną wokalisty zespołu Rh+ Rafała Szatana. Ma córkę Hanię.

Filip Andrzej Bobek (ur. 9 października1980 w Gdańsku) – polski aktor.
Uczęszczał do XIX LO w Gdańsku. W 2005 ukończył studia na PWST w Warszawie.
W teatrze zadebiutował rolą Beniamina w sztuce Tadeusza Różewicza „Wyszedł z domu” w reżyserii Marka Fiedora, wykreowaną na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.
Publiczności telewizyjnej szerzej znany jest dzięki roli Marka Dobrzańskiego w serialu BrzydUla oraz Artura Sagowskiego w Prosto w serce.
Występował w krótkich filmikach z doświadczeniami chemicznymi, które dołączane były z płytą, do podręczników gimnazjalnych i w reklamach wafelka Prince Polo.02.04.2015  dostałam autograf od Filipa Bobka :)   autograf wygrałam  w konkursie  Fan Clubu :)  bardzo się cieszę  ,że  mam kolejny   autograf od Filipa :)


Zbigniew Stryj (ur. 2 stycznia 1968 w Zabrzu) – polski aktor filmowy i teatralny, reżyser. Występuje w Teatrze Nowym w Zabrzu, w którym pełni również funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych.
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Jest autorem kilku tomików poetyckich, utworów dramatycznych i scenariuszy teatralnych. Rozpoznawalność dała mu rola mecenasa Adama Roztockiego w serialu Na Wspólnej.
Laureat nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (za rolę w filmie Benek).

Niestety  mam przykrą wiadomość dla Was.Aktor już nie gra w serialu Na Wspólnej :(   1. Data i miejsce urodzenia: 23 kwietnia 1980 (35 lat), Warszawa
  2. Wzrost: 1,75 m
 
zapraszam Was do mojej grupy o Fotografii

https://www.facebook.com/groups/541173896008435/?ref=bookmarks


http://fotografia-aniulki.blogspot.com/ na mojego bloga o fotografii zapraszam oraz na moje stronki na fejsie :D    DODAM WAS DO LINKÓW


https://www.facebook.com/blogfotografiaaniulci  stronka o blogu


https://www.facebook.com/FotografiaAni   stronka o fotografii

6 komentarzy: