środa, 10 grudnia 2014

Jurek Owsiak po raz drugi :) + miłe prezenty

Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. Jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 20 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych (czyli ponad 180 milionów USD), głównie na rzecz medycyny dziecięcej, przez co sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił on do uratowania zdrowia i życia dzieci. Jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie Przystanek Woodstock[2], organizowanego od 1995 roku, który gromadzi wielu artystów z kraju i zagranicy.
Jest prezesem spółki z o.o. "Złoty melon"[3], a także witrażystą i byłym psychoterapeutą[4]. Jako dziennikarz radiowy i telewizyjny współpracował z Telewizją Polską, Polskim Radiem, TVN i Canal+[5]. Wielokrotnie za swoją działalność społeczną i charytatywną otrzymał wiele nagród, medali i odznak a także otrzymywał odznaczenia państwowe od Prezydenta RP. Od 2014 roku Honorowy Obywatel miasta stołecznego Warszawy.
Jest żonaty z Lidią Niedźwiedzka-Owsiak, która jest Członkiem Zarządu Fundacji WOŚP[6] i ma z nią dwie córki: Ewę (ur. 1979) i Olę (ur. 1989)[

pod ostatnią notką  jeden komentarz :(

http://grafki-aniula.blogspot.com/search?updated-max=2014-12-10T09:59:00-08:00&max-results=1


10 komentarzy: