sobota, 18 października 2014

Robert Kudelski

Robert Kudelski (ur. 24 czerwca 1974 w Zgierzu) – polski aktor teatralny i telewizyjny, wokalista.
Miał zostać muzykiem zgodnie z wolą rodziców. Jednak w liceum zaczął uczęszczać na spotkania kółka teatralnego w Kutnowskim Domu Kultury (ciągle istniejąca Grupa Teatralna "od jutra"), a po dwóch latach zdał do warszawskiej Akademii Teatralnej, a następnie przeniósł się do Łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Zanim ukończył studia, w 1997 roku – zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej i debiutował w roli Romea w spektaklu szekspirowskim Romeo i Julia w reżyserii Adama Hanuszkiewicza na scenie Teatru Nowego w Warszawie. Rok później ukończył studia i zamieszkał w Warszawie, a w latach 1998-2001 związał się ze stołecznym Teatrem Nowym, grając główne role młodych amantów, w takich spektaklach w reż. Hanuszkiewicza, jak: Ballady i Romanse (1998), Chopin, jego życie (1999) czy Kobieta bez skazy (2000). W 1998 roku został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Występował potem w teatrach warszawskich: Syrena (1999-2005), "Scena Prezentacje" (2000) i Komedia (2001). W 2008 roku założył prywatny teatr Projekt Teatr Warszawa, którego jest dyrektorem artystycznym.
Dobra passa nie trwała długo, propozycje przestały napływać z dnia na dzień. Aby nie wypaść z zawodu, pełnił role statystów w filmach oraz grywał w reklamach. Podjął również studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracą w szkole, w której nauczał historii sztuki. Grywał epizody w popularnych serialach: Klan (1997-2004), Na dobre i na złe (1999) czy Lokatorzy (2000), a z czasem pojawiły się propozycje większych ról m.in. postać Ruteckiego w filmie Syzyfowe prace (2001), czy w serialu TVP2 Złotopolscy (2001-2003).
Pierwsza jego większa kreacja na małym ekranie, to postać Maćka Reutta, syna doktora w serialu Przeprowadzki (2000). Zagrał także w pełnometrażowym filmie francuskim Powiedz mi, że mnie kochasz (2002). Jako tzw. aktor śpiewający i fan muzyki francuskiej, w 2002 roku przygotował w Teatrze Syrena recital pt. Jacques Brel, a w dwa lata później Aznavour, a następnie zrealizował spektakl Hymn miłości według Édith Piaf.
Od roku 2003 wraz z Magdaleną Stużyńską prowadził program w TVP1 Para w Polskę. W tym samym roku zdobył nominację do nagrody Teletygrysa dla najlepiej zapowiadającego się młodego aktora. Stał się popularny dzięki roli atrakcyjnego, silnego i niebezpiecznego Michała Brzozowskiego, młodszego brata Andrzeja w serialu Na Wspólnej (od 2003).
W roku 2008 podłożył głos pod Geoffa w serialu animowanym Wyspa Totalnej Porażki.
Aktor wystąpił w pierwszej edycji Tańca z gwiazdami jego partnerką była Agnieszka Pomorska, zajęli ostatnie 8 miejsce. Brał również udział w piątej edycji Jak oni śpiewają, która rozpoczęła się 7 marca 2009. Dotarł do finału i zajął trzecie miejsce.

AKCJA BRZYDULA :)
NA FEJSIE POWSTALA STRONKA O  KONTYNUACJI  SERIALU BRZYDULI :)  CHCECIE ZEBY SERIAL WROCIL DO  TV ? 
                             BUZKA
                                                   ANIULKA

5 komentarzy: