poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Gosia Socha :) Inga , Anita Sokołowska -Zuza , Magdalena Stużyńska-Brauer Magdalena Stużyńska-Brauer –ania Joasia Liszowska- Pati Mariusz Zaniewski -Piotr


Anita Sokołowska – polska aktorka filmowa i teatralna. Aktorstwem zafascynowana była od dzieciństwa – przez jedenaście lat tańczyła w Społecznym Ognisku Baletowym w Lublinie. Wikipedia
Małgorzata Socha (ur. 23 kwietnia 1980 w Warszawie) – polska aktorka występująca przede wszystkim w serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola Violetty Kubasińskiej w serialu BrzydUla, a także role w serialach Na Wspólnej, Prosto w serce i Przyjaciółki.
Socha jest absolwentką XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. W 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.


W 2001 została absolwentką PWST w Krakowie. W tym samym roku zajęła 3. miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także otrzymała nagrodę ZASP–u za najlepsze wykonanie piosenki w konkursie studenckim na tymże festiwalu. Ponadto została laureatką Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz otrzymała Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Również w 2001 zadebiutowała jako aktorka na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Anny I w Siedmiu grzechach głównych. W tym samym roku na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie za rolę Onej w przedstawieniu Tadeusza Różewicza Rajski ogródek.
Jesienią 2006 uczestniczyła w czwartej edycji programu Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Robert Kochanek. Zajęli 5. miejsce. Od 8 września do 15 grudnia 2007 brała udział w drugiej edycji programu Jak oni śpiewają. Za zwycięstwo otrzymała Brylantowy Mikrofon, samochód marki SEAT, kontrakt na nagranie własnej płyty oraz wydała maxi–singel. W tym samym roku otrzymała statuetkę Wiktory 2007 w kategorii Największe odkrycie telewizyjne. W 2008 wzięła udział w pierwszej edycji programu Ranking gwiazd. Rok później zastąpiła Katarzynę Cichopek w piątej edycji programu Jak oni śpiewają w roli prowadzącej. Również w 2009 wzięła udział w szóstej, mistrzowskiej edycji Jak oni śpiewają, zajmując 4. miejsce.
W 2010 otrzymała nominację do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka[1].
Od 2012 razem z Michałem Malitowskim, Krystyną Mazurówną i Alanem Anderszem zasiada w jury programu Got to Dance. Tylko Taniec. Od jesieni tego roku prowadzi również program Sposób na faceta w Polsat Café.
We wrześniu 2005 i w grudniu 2006 wystąpiła w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy”.
Występowała na deskach Teatru Starego i STU w Krakowie oraz Operetki Krakowskiej; Teatru Komedia, Studio Buffo oraz Ateneum w Warszawie. W swoim dorobku ma role musicalowe, m.in. główną rolę Roxie Hart w musicalu Chicago, Panna Tutli Putli i Romeo i Julia, w spektaklu muzycznym Człowiek z La Manchy oraz multimedialnym widowisku muzycznym Vichr.


Magdalena Stużyńska-Brauer
Magdalena Stużyńska-Brauer – polska aktorka i artystka kabaretowa.
Adres łatwo znaleść :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz