piątek, 13 stycznia 2012

Lucyna Malec

Lucyna Malec (ur. 27 lipca 1966 w Bielsku-Białej) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka.
Ukończyła PWST w Warszawie w 1989. Debiutowała drobnymi rolami w serialach telewizyjnych W labiryncie i Czterdziestolatek. 20 lat później. W latach 90. grała niewiele, najczęściej w pojedynczych odcinkach sitcomów lub telenowel. W tym czasie dała się zapamiętać z komediowego epizodu nierozgarniętej aktorki w filmie Jacka Bromskiego Dzieci i ryby.
Dużą popularność przyniósł jej udział w telewizyjnym widowisku kabaretowym Komiczny Odcinek Cykliczny (KOC), w którym partnerowała Grzegorzowi Wasowskiemu i Sławomirowi Szczęśniakowi. Jest również członkiem zespołu T-raperzy znad Wisły.
W latach 20042008 występowała w popularnym sitcomie Bulionerzy, w którym wcieliła się w postać Nowikowej, zapracowanej matki, żony i gospodyni domowej. W tym samym roku zagrała zupełnie inną rolę – zazdrosnej żony Mariana Włosińskiego – w nagradzanym na międzynarodowych festiwalach Moim Nikiforze Krzysztofa Krauze. To była jej pierwsza duża rola filmowa.
W 2006 dołączyła do obsady serialu Na Wspólnej.
Jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Często użycza swojego głosu w filmach animowanych. Dubbingowała m.in. Betty Ruble w kreskówce Flintstonowie, Krowę w Krowie i Kurczaku i Noddy'ego w Noddym i Kanarka Tweety'ego w Zwariowanych Melodiach.

Bardzo lubię tą aktorkę  bo fajnie gra i w Na Wspólnej i  w Hotel 52 :) wymiata :D hehe 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz