środa, 5 stycznia 2011

Magdalena Schejbal

Magdalena Ewa Schejbal (ur. 7 lutego 1980 we Wrocławiu) – polska aktorka filmowa i teatralna.
Córka aktorów Jerzego Schejbala i Grażyny Krukówny.
Od czwartej klasy szkoły podstawowej współpracowała przy programie Truskawkowe studio, gdzie występowała przez siedem lat. Przy serialu dla telewizji edukacyjnej Ja i moje życie współpracowała z Małgorzatą Potocką. Później zdecydowała się studiować socjologię, z której zrezygnowała na rzecz aktorstwa.
Pracę w filmie rozpoczęła od roli Jagody w Głośniej od bomb Przemysława Wojcieszka. Otrzymała nagrodę prezydenta Gdyni za debiut aktorski w filmie. Rok później w filmie Superprodukcja zagrała jedną z głównych ról – dziennikarkę Marysię Melską, którą zdesperowany Yanek Drzazga prosi o pomoc w napisaniu scenariusza do tytułowej superprodukcji. W trakcie studiów w szkole teatralnej we Wrocławiu – do której zdała po tym, jak zrezygnowała z socjologii – gościnnie pojawiła się w serialu Kasia i Tomek i zagrała epizod w Fali zbrodni. Popularność przyniosła jej rola podkomisarz Basi Storosz w serialu Kryminalni. Zrezygnowała wówczas z dalszych studiów. Ostatecznie w 2005 została absolwentką wrocławskiej filii PWST.
W teatrze zadebiutowała w 2003. Wystąpiła w adaptacji powieści Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, którą wystawił Teatr Wybrzeże. Była także asystentką reżysera tego spektaklu. W 2006 wystąpiła w stołecznym Teatrze na Woli w sztuce Król Lear, w którym zagrała Kordelię, córkę Leara, granego przez Daniela Olbrychskiego. W 2008 została aktorką Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza.
W 2010 stacja Polsat rozpoczęła emisję serialu Szpilki na Giewoncie, w którym Magdalena Schejbal zagrała główną bohaterkę Ewę Drawską. Za tę rolę Schejbal otrzymała nominację do nagrody Telekamery 2011 w kategorii Aktorka, a także nagrodzona została w plebiscycie Róże Gali w kategorii Media.
W 2010 otrzymała Nagrodę aktorską na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za rolę w spektaklu W roli Boga.

Magdalena Schejbal na planie serialu Kryminalni, 14 lipca
Od 7 lipca 2012 w radiowej Czwórce prowadzi autorską audycję Schejbalanga[1]. Również w 2012 zasiadła w jury programu Kilerskie Karaoke, emitowanego w internetowej telewizji Eska TV.

Życie prywatne

Ma syna Ignacego urodzonego 12 lutego 2009 roku, oraz córkę Anielę urodzoną 10 listopada 2011 roku ze związku ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim.

Filmografia

Role gościnne

Teatr

  • Wojna polsko–ruska pod flagą biało–czerwoną (Teatr Wybrzeże w Gdańsku; prapremiera 3 października 2003), jako Magda; również asystent reżysera
  • Król Lear (Teatr na Woli w Warszawie; premiera 21 i 22 stycznia 2006), jako Kordelia
  • Moja córeczka (Teatr Ateneum w Warszawie; premiera 7 października 2009), jako Mariola, uczennica, Paniusia[2]

Teatr TV

  • Obrona (marzec 2003) jako siostra Łucja
  • Komu wierzycie (maj 2007)
  • W roli Boga (2010) jako Dr Kiera Banks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz